Pomysł na wyjątkowy wyjazd na weekend

Zapowiada się ciepły, słoneczny weekend, a ty wraz ze swoją grupą znajomych myślicie jak pożytecznie i miło spędzić te dwa dni. Jest to pierwszy od dłuższego czasu koniec tygodnia, w trakcie którego nikt z was nie musi pracować. Z tego powodu tym bardziej powinno się wymyślić coś twórczego. Za każdym razem odpowiednim pomysłem jest wyjazd za miasto, a jeszcze lepiej zorganizować sobie wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, da możliwości na poznanie nowych, ciekawych miejsc. Nie znam regionu geograficznego w Polsce, który by był ubogi pod względem atrakcji.
zamek
Dziennikarz: L. Lipiński
Treści źródłowe: Integer S.A
Przykładowo, zamieszkując tereny Wrocławia, można zaplanować sobie specjalnie zorganizowaną wycieczkę „szlakiem zamków piastowskich”. Co prawda szlak ten ciągnie się przez około 150 kilometrów i wlicza piętnaście zamków znajdujących się na terenie całego województwa, ale wystarczy dotrzeć do tych, które znajdują się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Bardzo dobrym wyjściem jest zaplanowanie wyprawy na dwa dni. Trzeba zapakować do bagażnika samochodu najważniejsze rzeczy, odpowiednią ilość jedzenia, napoje i to wszystko – można ruszać. Jeżeli pogoda pozwoli, można udać się na nocleg na polu namiotowym aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jednak gdyby wasza grupka chciałaby spróbować czegoś nowego, nocleg można spędzić w odwiedzanych zamkach, ponieważ część z nich to obiekty przekształcone i zagospodarowane na schroniska lub obiekty hotelowe. Pamiętajcie, że wybór odwiedzanych zamków zależy od was samych. Propozycją na dzień pierwszy danej wycieczki mogą być: Zamek Grodziec, Pałac w miejscowości Wojanów, Zamek Bolczów, Zamek Bolków bądź też Zamek Książ, w którym możecie zatrzymać się na nocleg.
Po całym dniu pełnym wrażeń, wieczorową porą wskazane jest wspólne biesiadowanie przy ognisku i kiełbaskach. Niestety w pobliżu obiektów zabytkowych nieczęsto dostępne są takie miejsca, a to z powodu zasad przeciwpożarowych. Jednak idealnym wyjściem w takim przypadku jest własny grill. Wystarczy trochę brykietu lub węgiel do grilla (poznaj naszą ofertę: ), podpałka, zapałki albo zapalniczka i swoje ulubione potrawy, które możemy upiec na ruszcie. Warto wziąć ze sobą również specjalny miech do grilla, który idealnie nadaje się do jego rozpalania i pozwala na uzyskanie odpowiedniego żaru. To wszystko zagwarantuje miłą wieczorną zabawę w gronie przyjaciół, a po spokojnie przespanej nocy i należytym odpoczynku, z chęcią wyruszycie w drogę powrotną. W tym dniu możecie zwiedzić na przykład Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Zamek Cisy czy też Zamek Świny. To którą część szlaku wybierzecie, zależy wyłącznie od waszych upodobań. Zapewniam, że dzięki dobrej zabawie i ciekawym przeżyciom, nie zauważycie nawet, kiedy czas uciekł tak szybko i nagle okaże się, że czas na powrót do domu. Pamiętajmy, że każdy wolny czas warto przeznaczyć na aktywny wypoczynek z własną rodziną oraz przyjaciółmi, a nie w łóżku przed telewizorem lub komputerem.


Polecamy też

Nastrojowe wnętrze kuchni

Ciepłe wnętrza na jesienną szarugę
Dziennikarz: Franc Gardiner
Treści źródłowe: Franc Gardiner
wymaganym elementem kuchni są sztućce oraz serwisy obiadowe, ponieważ nie możemy się bez nich obyć przy spożywaniu posiłków . Mogą nam się także być potrzebne różnego rodzaju akcesoria kuchenne np. szybkowary lub specjalne szatkownice.
2018/06/22, 13:55:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.