Najważniejsze parametry współcześnie sprzedawanych patelni, jaką odmianę wybrać do swojej kuchni.

Patelnia jest jednym z najpopularniejszych sprzętów wszystkich kuchni. Bez patelni trudno jest przygotować wiele wyśmienitych posiłków, z tego też powodu powinno się przynajmniej jedną zakupić. W codziennym życiu może się ich przydać parę rodzajów, różniących się wielkością, a poza klasycznymi modelami można również pomyśleć o patelniach do zastosowań specjalnych, przykładowo naleśników.


patelnie żeliwne
Dziennikarz: Chasseur
Treści źródłowe: www.SmakProstoty.pl
Patelnie produkuje się obecnie z kilku odmiennych materiałów które się różnią funkcjonalnością i parametrami cieplnymi, należy więc przed zakupem poświęcić chwilę czasu na zaznajomienie się z chociaż podstawowymi informacjami Najpopularniejszymi obecnie patelniami oferowanymi w większości sklepów są patelnie z teflonu, a wśród nich można spotkać także wiele ich odmian i wersji. Wspólną cechą tego typu patelni jest nieprzywieralna, wewnętrzna warstwa z teflonu - . Za to reszta jest zrobiona z rozmaitych materiałów, w zależności od firmy, lepsze modele posiadają też odpowiednio wykonane dna, które pozwalają na dużo szybsze ogrzanie i dłuższe utrzymywanie temperatury.

Niezwykle podobne właściwości mają patelnie wykonane z tytanu, z tym że ich powłoka jest dużo bardziej wytrzymała na wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Powoli pojawiają się one na rynku, lecz szybsze zdobywanie popularności na razie blokuje ich cena, dużo wyższa niż zwykłych modeli. Za to trochę na znaczeniu zaczęły ostatnio tracić patelnie żeliwne. Dawniej naprawdę były popularne, bo żeliwo ma doskonałe właściwości termiczne i długi czas trzyma ciepło, dziś kupuje je dużo mniej klientów, być może z powodu tego na to, że są stosunkowo kruche i należy się z nimi delikatnie obchodzić.


Należy również wspomnieć o patelniach ze stali i aluminium, najnowsze ich modele też doskonale się sprawdzają w wielu zastosowaniach kuchennych. Kolejnym ważnym kryterium wyboru patelni jest jej kształt. Tu do wyboru będą przede wszystkim patelnie klasyczne okrągłe, które się nadają w zasadzie do wszystkiego. Oprócz nich popularne pośród klientów są patelnie do grillowania, mające specjalne żeberka na spodzie, a także patelnie głębokie i płytkie do naleśników - więcej pomocy.
2018/06/22, 05:48:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.