Przygotowywanie stołów na specjalne wydarzenia

Cieplejsze pory roku, którymi są lato i wiosna, cieszą się popularnością dzięki dużej ilości okazji na świętowanie. W kwietniu, czyli na początku wiosny, odbywają się komunie święte i dzieciaki pochodzące z rodzin rzymskokatolickich uczestniczą w nich. Po uroczystościach odbywających się w kościele całą rodzina zbiera się razem na wspólny obiad, wręczanie prezentów i spędzenie miłego popołudnia w gronie najbliższych.
stół
Dziennikarz: LAURASTAR
Treści źródłowe: LAURASTAR
Również w kwietniu obchodzi się Święta Wielkanocne, podczas których można zobaczyć się z rodziną i zjeść smakowite potrawy zrobione specjalnie na tę okazję. Następnie od maja do września trwa najlepszy czas na branie ślubów i robienie wesel. Jest to bardzo ciepły okres cieszący się najlepszą pogodą a ludzie najczęściej wtedy decydują się na urlopy, co może ułatwić przybycie gości z najdalszych zakątków naszego kraju i zza granicy.

Polecamy też

Pomysły na podarunek – co zrobić, aby wybrane rzeczy zawsze okazywały się idealnym rozwiązaniem w przypadku określonej osoby?

noże japońskie
Dziennikarz: Chroma
Treści źródłowe: http://www.smakprostoty.pl/index/1/36/4/chroma__haiku/id
Dawanie podarunków niekiedy bywa naprawdę stresującym momentem. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że po prostu nie ma się pojęcia co dobrze jest kupić oraz próbuje się na siłę zdecydować, jaki upominek mógłby obdarowywanej osobie sprawić radość. Na szczęście, nie jest to takie trudne, trzeba tylko odpowiednio dostosować przedmioty do człowieka.


Gdy mówimy o rodzinnej imprezie o charakterze miłym i pogodnym ale jednocześnie podniosłym, warto zastanowić się nad odpowiednim nakryciem, innym dla każdej imprezy. Zaczynając od komunii, należy przygotować białe obrusy z niebieskimi serwetkami i elementami dekoracyjnymi w sytuacji, kiedy święto dotyczy chłopca, a różowymi wtedy kiedy dotyczy dziewczynki. Siedzisko tej najważniejszej osoby również może być udekorowane w odpowiednim kolorze, a sztućce oraz zastawa stołowa muszą wyglądać schludnie i zadbanie - zobacz przykład. Przygotowując posiłek Wielkanocny na stole, musi zostać ustawiony poświęcony koszyk z jajkami i różnymi smakołykami. Stół najlepiej ozdobić w zakupione lub ręcznie zrobione kurczaczki, jajka i zajączki, jedne z najbardziej rozpoznawalnych symboli tych Świąt.


stół
Dziennikarz: ZP „Ćmielów”
Treści źródłowe: ZP „Ćmielów”
Doskonałym dodatkiem mogą być różnobarwne serwetki z naszytymi ozdobami Wielkanocnymi. Istotne jest to aby przyszykować również odświętną zastawę kuchenną i sztućce. Jeśli chodzi z kolei o wesele, restauracja lub sala balowa, w której będzie ono organizowane, powinna być klimatycznie udekorowana balonami, wstążeczkami i kwiatami. Na stołach warto poustawiać zdobione świeczniki, które rozpala się jakiś czas po obiedzie. Dzięki temu fenomenalnie nakryte stoły prezentują się jeszcze lepiej, a światło świec dodaje uroku całej imprezie. Goście poczują się tego wieczoru zupełnie wyjątkowo, a państwo młodzi zapamiętają tę noc przez całe swoje życie, które przysięgała spędzić wspólnie aż do końca swych dni.
2014/05/19, 14:23:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.