Przygotowywanie stołów na specjalne wydarzenia

Cieplejsze pory roku, którymi są lato i wiosna, cieszą się popularnością dzięki dużej ilości okazji na świętowanie. W kwietniu, czyli na początku wiosny, odbywają się komunie święte i dzieciaki pochodzące z rodzin rzymskokatolickich uczestniczą w nich. Po uroczystościach odbywających się w kościele całą rodzina zbiera się razem na wspólny obiad, wręczanie prezentów i spędzenie miłego popołudnia w gronie najbliższych.
stół
Dziennikarz: LAURASTAR
Treści źródłowe: LAURASTAR
Również w kwietniu obchodzi się Święta Wielkanocne, podczas których można zobaczyć się z rodziną i zjeść smakowite potrawy zrobione specjalnie na tę okazję. Następnie od maja do września trwa najlepszy czas na branie ślubów i robienie wesel. Jest to bardzo ciepły okres cieszący się najlepszą pogodą a ludzie najczęściej wtedy decydują się na urlopy, co może ułatwić przybycie gości z najdalszych zakątków naszego kraju i zza granicy.

Polecamy też

Jakim sposobem zakupić odpowiedni sprzęt AGD do zabudowania w kuchni?

Sprzęt AGD
Dziennikarz: Mebel Rust
Treści źródłowe: Mebel Rust
Wybrać niezawodny sprzęt agd do zabudowy to czasami prawdziwa zagadka. Przed zakupem ważne jest dokładne poznanie własnych potrzeb i możliwości. Ważne jest bowiem aby sprzęt agd do zabudowy był przemyślanym zakupem, żeby służył Ci przez lata.


Gdy mówimy o rodzinnej imprezie o charakterze miłym i pogodnym ale jednocześnie podniosłym, warto zastanowić się nad odpowiednim nakryciem, innym dla każdej imprezy. Zaczynając od komunii, należy przygotować białe obrusy z niebieskimi serwetkami i elementami dekoracyjnymi w sytuacji, kiedy święto dotyczy chłopca, a różowymi wtedy kiedy dotyczy dziewczynki. Siedzisko tej najważniejszej osoby również może być udekorowane w odpowiednim kolorze, a sztućce oraz zastawa stołowa muszą wyglądać schludnie i zadbanie - zobacz przykład. Przygotowując posiłek Wielkanocny na stole, musi zostać ustawiony poświęcony koszyk z jajkami i różnymi smakołykami. Stół najlepiej ozdobić w zakupione lub ręcznie zrobione kurczaczki, jajka i zajączki, jedne z najbardziej rozpoznawalnych symboli tych Świąt.


stół
Dziennikarz: ZP „Ćmielów”
Treści źródłowe: ZP „Ćmielów”
Doskonałym dodatkiem mogą być różnobarwne serwetki z naszytymi ozdobami Wielkanocnymi. Istotne jest to aby przyszykować również odświętną zastawę kuchenną i sztućce. Jeśli chodzi z kolei o wesele, restauracja lub sala balowa, w której będzie ono organizowane, powinna być klimatycznie udekorowana balonami, wstążeczkami i kwiatami. Na stołach warto poustawiać zdobione świeczniki, które rozpala się jakiś czas po obiedzie. Dzięki temu fenomenalnie nakryte stoły prezentują się jeszcze lepiej, a światło świec dodaje uroku całej imprezie. Goście poczują się tego wieczoru zupełnie wyjątkowo, a państwo młodzi zapamiętają tę noc przez całe swoje życie, które przysięgała spędzić wspólnie aż do końca swych dni.
2014/05/19, 14:23:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.