Porcelana obiadowa

Zastawa stołowa jest elementem koniecznym w każdym mieszkaniu. Naczynia są niezbędne do korzystania, codziennie, podczas podawania śniadań, obiadów oraz kolacji. Większa część Pań domu posiada, chociaż dwa serwisy obiadowe. Pierwszy służy do serwowania codziennych potraw, zaś drugi jest wyjmowany jedynie na odświętne okazje, takie jak rocznica urodzin, imieniny lub święta.


Czajnik ceramiczny
Piękna porcelana to istota każdego stołu już od pokoleń. Porcelana nieustannie kojarzyła się z wyrafinowaniem i luksusem. Sam materiał „porcelana” odkryty została w Chinach w VII wieku naszej ery. Procedura sporządzania porcelany przeniknęła do Europy w miarę późno, bo na przełomie XVII i XVIII wieku. Porcelana Chodzież jest to najcudowniejsza odmiana ceramiki, albowiem jest ona bielsza i lepsza jakościowo od ceramicznych produktów. Dawno temu porcelana była ręcznie przystrajana płynnym złotem, obecnie większa część porcelanowych wyrobów jest ozdabiana przeróżnego typu kalkami.

W sprzedaży do kupienia są zestawy obiadowe z rozmaitą ilością elementów i o rozmaitych formach. Podstawowy zestaw porcelany składa się z okrągłych talerzy i jest lekko przystrajany złotem. Talerze okrągłe występują w najstarszych, kultowy zastawach wielu firm sporządzających porcelanę. Wraz ze zmianą zainteresowań klientów i coraz większymi oczekiwaniami konsumentów zaczęły pojawiać się coraz to nowe wzory i upiększenia serwisów obiadowych. Najbardziej rozpowszechnione, w obecnym czasie, są talerze kwadratowe współgrające z nowoczesnym wnętrzem. Zastawa] obiadowa nie musi już posiadać bardzo dużo złoconych zdobień. W czasach teraźniejszych przydatna jest jak najbardziej śnieżnobiała porcelana obiadowa albo z niewielkimi ozdobieniami o wyszukanym guście i w doskonałym stylu. Wszystko to kwestia jakie jest wyposażenie kuchni.

Komplety obiadowe dostępne są zarówno z przeznaczeniem na 6 osób, 12 osób, jak i na sztuki. Najczęściej popularnym kompletem jest zastawa na 6 osób oraz serwis obiadowy na 12 osób (zobacz ofertę sklepu), w której prócz talerzy obiadowych i talerzy śniadaniowych kupuje się wazę, sosjerkę oraz zestaw półmisków. Serwis obiadowy to od wielu lat najpopularniejszy prezent ślubny. Komplety obiadowe uważane są za rzeczy, które „zawsze się przydadzą”. Zastawy stołowe, dzięki temu że występują w wielu wzorach, barwach, kształtach oraz stylach, są niezwykle popularne jako prezent ślubny. Państwo młodzi obdarowani porcelanowym zestawem obiadowym otrzymują w prezencie kwintesencję szykowności.
Dziennikarz: A.Z.
2012/12/03, 18:00:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.