Poznaj zwyczajne metody odżywiania

Raw food, to coś więcej aniżeli zjadanie tylko jabłek i marchwi. Pasjonaci zdrowego stylu życia skłaniają się ku prostym sposobom odżywiania. Jednym z nich jest dieta oparta wyłącznie na surowych plonach, to znaczy dieta RAW. Trzeba posiadać troszkę informacji, ochoty i samozaparcia. Jeśli pragniemy się dobrze czuć, powinniśmy postępować rozsądnie i rzetelnie dostarczać swojemu organizmowi to, czego pragnie, aby mieć energię do aktywności i składniki odżywcze do sprawnego działania.

sprawdź dodatkowe informacje
Dziennikarz: F Delventhal
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W diecie raw dominują przede wszystkim surowe owoce i jarzyny, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce. Jednocześnie dieta otwiera możność spożywania surowych ryb, oraz mięsa. Przez niektórych zwana dietą młodości zdobyła ogromne poważanie wśród wielu słynnych osób.

Polecamy też

Catering dietetyczny, czyli najlepszy sposób na to, aby zgubić zbędne kilogramy

idealna dieta owocowa dla każdego
Dziennikarz: Pink Sherbet Photography
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu coraz więcej mówi się o konieczności dbania o zdrowy wygląd. Wiemy już, że nadprogramowe kilogramy negatywnie odbijają się na kondycji nie tylko układu krążenia lecz także sporo obciążają nasze serce. Dlatego wiele osób decyduje się na walkę z nadwagą. Racjonalne spożywanie pokarmów pozwoli zrzucić zbędne kilogramy oraz korzystać z życia.


Do niedawna surowa dieta przepisy była kojarzona z dietą wegetariańską i wegańską, aczkolwiek po wnikliwych doświadczeniach potwierdzono że w przypadku tej diety spadek zagrożenia zachorowania na raka jest większe niż w wypadku diety, która otwiera jedzenie warzyw i owoców poddanych obróbce cieplnej - polecana strona internetowa.

Sporo pokarmów w ramach raw jest możliwość sporządzić w łatwy sposób, jako sałatki, owoce, soki. Pozostałe potrzebują trochę większego nakładu czasu i opracowania. Przepisy na pokarmy takiej diety zakładają przygotowanie potraw przez moczenie. Drugim podejściem jest kiełkowanie. Po wyciągnięciu namoczonych nasiona, fasolka i rośliny strączkowe zdołają posiadać kiełki. Po odsączeniu, należy umieścić je w zasobniku do kiełkowania. Kiedy nasiona, ziarna zaczną się otwierać i wypuszczą kiełki należytej wielkości, należy je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe jedzenie można trzymać w szczelnym pojemniku w lodówce przez kilka dni.

Produkty, jakie konsumujemy winny być starannie myte i z zaufanego źródła, najodpowiedniej z upraw ekologicznych, świeże, bez śladów psucia się. Dieta RAW nie powinna być zastosowana gwałtownie, trzeba organizm stopniowo przyzwyczaić do surowych produktów. Najlepiej systematycznie rezygnować z jedzonego dotychczas jadła i na to miejsce wprowadzać coraz to więcej surowych warzyw i owoców. Ewentualnie jest możliwość zdecydować się na mniej ekstremalny sposób i złączyć tradycyjne jedzenie z dietą RAW.
2015/11/05, 16:07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.