Kawiarki, filiżanki do kawy

Niejednemu z nas zapewne zdarzyło się w życiu być zaskoczonym przez niespodziewanych gości. Taka sytuacja nie należy do najprzyjemniejszych, nikt bowiem nie jest zadowolony z takich odwiedzin w momencie, kiedy nie jest na nie w żaden sposób przygotowany. Tak, goście bardzo często mówią „nie rób sobie kłopotu!” lub naprawdę niczego nie musisz przygotowywać!”. Wiadomo jednak, że całkowite zignorowanie i nie zaserwowanie choćby szklanki wody, kompotu lub filiżanki kawy albo herbaty zwyczajnie nie przystoi.

Kawiarki
Treści źródłowe: www.garneczki.pl
Warto również zorientować się czym możemy poczęstować naszych gości.
Gdy odwiedzi nas grupka znajomych, z którymi utrzymujemy przyjazne relacje, mówimy bezpośrednio, że akurat w tym momencie mamy dużo na głowie i niestety nie mamy dla nich czasu, choć oczywiście chcielibyśmy móc przeznaczyć dla nich choć chwilę. Kiedy jednak nie robimy nic pilnego a czasu mamy pod dostatkiem, zapraszamy ich do środka. Zależnie od wieku lub też okazji odwiedzin, jesteśmy w stanie zaproponować szybkie rozwiązanie. Znajomi lubią „wpadać” w celu wypicia szybkiego piwka lub drinka idealnie pasującego do oglądania meczu w telewizji. Napoje przeważnie przynoszą ze sobą, a często też częstują nas, co zaliczyć należy do naprawdę pożądanych gestów. Jednak zdarza się, że nie bywają wyposażeni w przekąski w postaci orzeszków, chrupków lub chipsów, świetnie smakujących z piwem. Co wtedy? Dobrze jest mieć w domu kilka paczek przekąsek tego rodzaju. W takiej sytuacji wystarczy wysypać nasze dodatki do miseczek i podać gościom. Nasze pierwsze, sceptyczne nastawienie spowodowane wizytą kumpli, szybko przemieni się w radość i pozytywny nastrój, a spotkanie upłynie bardzo przyjemnie.

Najmniej pożądaną wizytą w naszym mieszkaniu jest przybycie wujostwa lub któregoś członka rodziny, kogo nie widziało się przez długi okres lub z kim rzadko kiedy mieliśmy ochotę przebywać. W takiej sytuacji dobrze jest mieć przygotowane ciasto lub czekoladki, które stanowić mogą dodatek do zaproponowanej kawy. Jednym z szybszych sposobów na jej przygotowanie jest użycie kawiarki (poznaj nasze propozycje: która w zasadzie całą pracę zrobi za nas. Wystarczy wsypać odpowiednią ilość kawy, zalać odmierzoną ilość wody, postawić na palniku gazowym lub indukcji i poczekać aż się zaparzy. Następnie, zamiast kubków, podajemy filiżanki do kawy i wypełniamy je gorącym napojem. Wszystko gotowe, a więc, możemy usiąść z naszymi gośćmi i toczyć długie rozmowy.
Nie zapominaj, że niezapowiedziane odwiedziny bywają naprawdę nieprzyjemne. Nim pójdziesz kogoś odwiedzić, uprzedź go o swoim zamiarze!
2018/07/12, 02:25:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.