Drobny praktyczny sprzęt AGD w kuchni

W tych czasach właściwie każdą powszednią czynność możemy sobie w ten czy inny sposób uprościć. Pozwala na to postęp technologii każdego rodzaju, dostępność wszelkich urządzeń i ich niskie ceny. Idealnym przykładem jest przygotowywanie posiłków. Drobny praktyczny sprzęt AGD bardzo upraszcza wszelkie czynności z nim związane.


nowoczesna kuchnia
Dziennikarz: thekitchendesigner.org
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos
Drobniutkie siekanie, rozgniatanie i rozdrabnianie produktów bez najmniejszego wysiłku umożliwiają nam blendery. Gdy chcemy zrobić koktajl z owoców - nie ma bardziej przydatnego urządzenia. Wystarczy parę minut i już pijemy pyszny napój. Bez nudnego rozgniatania i tarcia.

A czajniki elektryczne? Niewiele już jest mieszkań, gdzie używa się tradycyjnych czajników z gwizdkiem. W czajniku na prąd woda wrze ekspresowo, no i nie ma zagrożenia pożarem, gdy zapomnimy o wrzącej wodzie.
Ekspresy do kawy za to pomagają przetrwać ranki. Nie musimy stać nad kubkiem i wykonywać pięciu czynności, tylko wciskamy guzik, udajemy się wyszorować zęby, a gdy wrócimy oczekuje nas kubek aromatycznej, gorącej kawy.

W porze obiadowej zwykle wykorzystujemy frytkownice czy grille. Umożliwiają przygotowanie dobrego posiłku w dosłownie trzydzieści minut. Potrzeba tylko parę ziemniaków, czy innych warzyw, które można szybko obsmażyć na gorącym tłuszczu, kawałek mięsa kurczaka oblanej ziołową marynatą i posiłek gotowy. A jeśli mamy chęć na coś słodkiego? Miksery w dłoń! Nie ma prostszego i lepszego deseru ,gdy jest gorąco, niż świeże truskawki z bitą śmietaną. A jeśli mamy chętkę na coś niskokalorycznego, przydają się sokowirówki. Świeży sok z kwaskowatych jabłek czy pomarańczy, bez dodatku cukru czy innych polepszaczy doskonale nas orzeźwi przy obecnych temperaturach.

Dobrze jest korzystać z usprawnień jakie oferuje nam rozwój technologii. Zwykłe czynności są prostsze, a my mamy więcej czasu na przyjemności.

Poczytaj również na Portalu
2018/07/12, 01:20:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.