Herbata zielona i białaza mało lubianym przez społeczeństwo trunkiem

Czy to u ciotki na urodzinach, czy u mamy na obiedzie - najchętniej jesteśmy częstowani czarną herbatą. Czasem pożądane byłoby jednakże wymienić ten powszechny napój na coś bardziej wyszukanego i dobroczynnego dla organizmu.

filiżana herbaty
Dziennikarz: Blomus
Treści źródłowe: Blomus
Srebrno-szary lub też srebrzysto-biały kolor herbaty białej zawdzięcza procesowi wytwórczości. Pączki przy kwitnięciu rośliny są chronione przed słońcem, aby listki nie nabrały zielonej barwy. Nie są one formowane, dlatego zatrzymują (przeciwnie do na przykład produktu, jakim jest zielona herbata - zapoznaj się z ofertą sklepu) swój prawdziwy kształt. Zbiera się je niesłychanie skrupulatnie, albowiem roślina ma niezwykle krótki okres zbiorów.

Oddziaływuje to oczywiście na jakość artykułu, ale również na jego cenę. W Polsce za 100 gram suszu zdarza się uiścić od 20 do około 100 złotych. Jeżeli wyda się już tak niemało funduszy na herbatę, wskazane jest wyczuć jej oryginalny smak oraz wydobyć jej dobroczynne właściwości. Uczynimy to parząc ją w dobry sposób. Zalewamy listki wodą o temperaturze 85 do 90 stopni Celsjusza i podtrzymujemy pod przykryciem przez plus minus 5 minut. Takim sposobem napój zachowa niezwykły aromat.

Polecamy też

Już teraz zmień cukrzone trunki na pyszne herbaty! Najsmaczniejsze są niewątpliwie herbaty białe, Rooibos , a także zielone

herbata
Dziennikarz: Acacia Almeida
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Sportowy tryb życia towarzyszy coraz większej liczbie mieszkańców naszego kraju. Są to naturalnie wyśmienite informacje dla całego społeczeństwa, bowiem co dzień z otyłością, cukrzycą i innymi chorobami boryka się mnóstwo ludzi. Niestety multum ludzi bagatelizuje ten temat w młodości, a następnie przez całe życie musi się zmagać z rozlicznymi dolegliwościami. Wobec tego już Dziś winniśmy wziąć zdrowie w swojej ręce.


Taki zabieg na jednej porcji suszu można wykonać 3 razy, zawsze napar stanie się mniej intensywny, lecz ciągle apetyczny. Jeżeli mielibyśmy zakomunikować, co taki napitek , jak biała herbata (polecane produkty) może dobrego zrobić dla naszego organizmu, będziemy mogli wymieniać bez końca. Mieści w sobie ogromnie dużo witaminy C, przez co zwiększa odporność. Dla jednostek nie mogących spożywać kawy, będzie ona doskonałym zastępnikiem, ponieważ zawiera dużą porcję kofeiny a do tego działa orzeźwiająco. Cudowna jest dla ludzi pracujących umysłowo, gdyż wspiera koncentrację (zaleca się ją również studentom i uczniom). Posiada związki anty-mutagenne, stąd herbaty białe mają właściwości antynowotworowe. Wspomaga regenerację organizmu, więc osoby uprawiające sport winni się z nią zakolegować. Aby widzieć efekty, należy pić ją w ilościach od 2 do 3 filiżanek dziennie, przez okres przynajmniej dwóch tygodni.

herbata biała
Dziennikarz: Frank Haferkorn
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Gdy przyjdą do nas goście, dobrze jest poczęstować ich napojem, jakim jest biała herbata, dlatego że będą oni w stanie odkryć jej woń i smak. My również powinniśmy ją spożywać, dlatego że ma wielce dobrotliwe właściwości dla naszego organizmu. Efektów jesteśmy w stanie się spodziewać już po 2 tygodniach regularnego jej konsumowania.
2015/10/07, 14:55:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.