Garnki emaliowane

Garnki to nieodzowne elementy w każdym domu. Bez tych garnków nie mawspólnego obiadu, przy wielkim stole. Naczynia zazwyczaj kompletuje się do design-u kuchni, ale również i do preferencji, czy zapotrzebowania osób w rodzinie.

Pośród naczyń posiadamy ogromny wybór w kolorystyce, rozmiarach, jak i jakości wytworzenia. Naczynia można rewelacyjnie dobrać zarówno do koloru kuchni, jak i gustu.

Czajnik
Najistotniejszy jest natomiast wybór materiału z jakiego zrobione są zestawy garnków. I tutaj dla wielu zaczynają się schody . . . Przeważnie zadawane zapytania to: Jaki zakupić najwłaściwszy garnek dla mojej familii? Czy posiadając małe dziecko mogę gotować w każdym naczyniu? Jeżeli jestem alergikiem to czy mogę gotować w garnku ze stali nierdzewnej? W jakim garnku żywność się nie przypala? Który z garnków jest energooszczędny? Które naczynia najlepiej nadają się na indukcję?

Wbrew pozorom zapytania są wyjątkowo trafne i każdy, kto stoi przed dokonaniem zakupu naczyń powinien odnaleźć na nie odpowiedź. W artykule postaramy się Państwu opisać profil garnków, które dopiero co podbijają polski rynek.

W polepszonej wersji na rynku pojawiły się garnki, które dawniej kupowane były przez nasze babuszki. Mowa tu o naczyniach emaliowanych, które dopiero co przechodzą bardzo żywiołowo swoje odrodzenie (pełen asortyment). Garnki emaliowane kojarzą się wielu osobom ze zwykłymi, prostymi i nie za bardzo ładnymi naczyniami z cieniutką warstwą emalii, która może ulec uszkodzeniu przy pierwszym, nieszczęsnym uderzeniu. Garnki te nie tylko były dawniej mało odporne, ale też nieporęczne w korzystaniu, albowiem do warstwy emalii trwale przywierała żywność.

Tymczasem twórcy garnków emaliowanych opracowali nowoczesne technologie i zaczęli współpracę z projektantami, czego wynikiem stały się supernowoczesne garnki emaliowane m.in. niektóre naczynia z linii ELO, Intenso, Rustico, garnki Pyza, Baryłka, garnki Flox, garnki Glosa, oraz najnowszy produkt firmy Garnki Olkusz, Mizar i Selena oraz wiele innych. Naczynia te nie tylko mają grubszą emalię, ale także uchwyty ze stali nierdzewnej i szklane pokrywki z odpowietrznikami. Spośród odmłodzonych garnków emaliowanych najchętniej nabywane są garnki emalia Olkusz, polskiej firmy z wieloletnią tradycją i co najważniejsze z wielkim zaufaniem konsumentów.

Polecamy też

Znakomite sztućce, eleganckie garnki oraz całkowite komplety wyposażenia do kuchni

Patelnia grillowa
Rozmaite akcesoria, które we wszystkich kuchniach najbardziej przydatne są do gotowania, powinny zajmować jak najmniej miejsca. Szczególne zastosowanie wyszukać mogą podczas gotowania różnej wielkości garnki, dlatego oferuje się klientom całe komplety, które perfekcyjnie się komponują w kuchni.


Naczynia emaliowane są wręcz zrobione do tworzenia potraw dla naszych małych dzieciaczków, jak również dla osób uczulonych, gdyż nie wyzwalają żadnych związków, a co za tym idzie są niegroźne dla zdrowia. Nowoczesne naczynia emaliowane posiadają specyficzną powłokę wewnątrz, która sprawia, iż tworzone potrawy nie przywierają do dna, a garnek bardzo łatwo się myje. Szklista powłoka emalii nie modyfikuje smaku żadnej potrawy, co pozwala cieszyć się smakiem przygotowywanych dań w 100%. Emaliowana powłoka na zewnątrz garnków ma częstokroć filtr UV co pozwala cieszyć się ślicznym kolorem naczyń przez dłuższy czas. Odmłodzone wyroby emaliowane to w głównej mierze garnki na indukcję czyli garnki indukcyjne, co pozwala na użytkowanie naczyń na nowoczesnych kuchenkach.
Treści źródłowe: Garneczki
Dziennikarz: A.Z.
2012/12/03, 18:34:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.