Garnki emaliowane

Garnki to nieodzowne elementy w każdym domu. Bez tych garnków nie mawspólnego obiadu, przy wielkim stole. Naczynia zazwyczaj kompletuje się do design-u kuchni, ale również i do preferencji, czy zapotrzebowania osób w rodzinie.

Pośród naczyń posiadamy ogromny wybór w kolorystyce, rozmiarach, jak i jakości wytworzenia. Naczynia można rewelacyjnie dobrać zarówno do koloru kuchni, jak i gustu.

Czajnik
Najistotniejszy jest natomiast wybór materiału z jakiego zrobione są zestawy garnków. I tutaj dla wielu zaczynają się schody . . . Przeważnie zadawane zapytania to: Jaki zakupić najwłaściwszy garnek dla mojej familii? Czy posiadając małe dziecko mogę gotować w każdym naczyniu? Jeżeli jestem alergikiem to czy mogę gotować w garnku ze stali nierdzewnej? W jakim garnku żywność się nie przypala? Który z garnków jest energooszczędny? Które naczynia najlepiej nadają się na indukcję?

Wbrew pozorom zapytania są wyjątkowo trafne i każdy, kto stoi przed dokonaniem zakupu naczyń powinien odnaleźć na nie odpowiedź. W artykule postaramy się Państwu opisać profil garnków, które dopiero co podbijają polski rynek.

W polepszonej wersji na rynku pojawiły się garnki, które dawniej kupowane były przez nasze babuszki. Mowa tu o naczyniach emaliowanych, które dopiero co przechodzą bardzo żywiołowo swoje odrodzenie (pełen asortyment). Garnki emaliowane kojarzą się wielu osobom ze zwykłymi, prostymi i nie za bardzo ładnymi naczyniami z cieniutką warstwą emalii, która może ulec uszkodzeniu przy pierwszym, nieszczęsnym uderzeniu. Garnki te nie tylko były dawniej mało odporne, ale też nieporęczne w korzystaniu, albowiem do warstwy emalii trwale przywierała żywność.

Tymczasem twórcy garnków emaliowanych opracowali nowoczesne technologie i zaczęli współpracę z projektantami, czego wynikiem stały się supernowoczesne garnki emaliowane m.in. niektóre naczynia z linii ELO, Intenso, Rustico, garnki Pyza, Baryłka, garnki Flox, garnki Glosa, oraz najnowszy produkt firmy Garnki Olkusz, Mizar i Selena oraz wiele innych. Naczynia te nie tylko mają grubszą emalię, ale także uchwyty ze stali nierdzewnej i szklane pokrywki z odpowietrznikami. Spośród odmłodzonych garnków emaliowanych najchętniej nabywane są garnki emalia Olkusz, polskiej firmy z wieloletnią tradycją i co najważniejsze z wielkim zaufaniem konsumentów.

Polecamy też

Pomysł na pyszny rodzinny obiad na świeżym powietrzu

Grillowanie w wersji fit
Dziennikarz: Jan Niezbędny
Treści źródłowe: Jan Niezbędny
Jako perfekcyjna gospodyni dbasz o swój dom najlepiej jak umiesz. Codzienne sprzątanie, pranie i prasowanie. Chociaż nie jeden raz masz już tego powyżej uszu i chciałabyś najzwyczajniej odetchnąć od tych wszystkich obowiązków domowych, to masz świadomość, że robisz to dla swych bliskich. Dlatego mimo wszystko nadal się starasz. O ile wyżej wymienione czynności są rutyną i nie wymagają myślenia twórczego, o tyle z gotowaniem jest całkowicie inaczej.


Naczynia emaliowane są wręcz zrobione do tworzenia potraw dla naszych małych dzieciaczków, jak również dla osób uczulonych, gdyż nie wyzwalają żadnych związków, a co za tym idzie są niegroźne dla zdrowia. Nowoczesne naczynia emaliowane posiadają specyficzną powłokę wewnątrz, która sprawia, iż tworzone potrawy nie przywierają do dna, a garnek bardzo łatwo się myje. Szklista powłoka emalii nie modyfikuje smaku żadnej potrawy, co pozwala cieszyć się smakiem przygotowywanych dań w 100%. Emaliowana powłoka na zewnątrz garnków ma częstokroć filtr UV co pozwala cieszyć się ślicznym kolorem naczyń przez dłuższy czas. Odmłodzone wyroby emaliowane to w głównej mierze garnki na indukcję czyli garnki indukcyjne, co pozwala na użytkowanie naczyń na nowoczesnych kuchenkach.
Treści źródłowe: Garneczki
Dziennikarz: A.Z.
2012/12/03, 18:34:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.