Co zrobić, by przygotować kuchnię pod gotowanie z większym rozmachem

Osoby, które kiedykolwiek pracowały w branży gastronomicznej – zarówno w kuchniach jak i na sali lub w ogródkach – z pewnością mogły przekonać się na własne oczy jak wyglądają specjalistyczne sprzęty oraz naczynia gastronomiczne wykorzystywane do przygotowywania wielu posiłków za jednym zamachem. Mnogie, sporej wielkości okapy wsysające zapachy oraz parę wodną unoszącą się z potraw, wielkie blaty zapewniające dobre warunki do szykowania potraw, duże zlewozmywaki i piece elektryczne, pojemne garnki i ogromne patelnie.
garnki
Dziennikarz: Silit
Treści źródłowe: Silit
Wszystko po to aby gotować na dużą skalę. No bo czy istnieje choćby niewielka szansa na przygotowanie dużej imprezy, takiej jak wesela liczącego dwustu gości, w standardowej kuchni posiadającej na wyposażeniu podstawowe naczynia oraz sprzęt kuchenny? Oczywiście, że nie. Na takie okoliczności konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalnie zorganizowanej kuchni. Będąc osobą niezwiązaną z gastronomią ale mającą w planach wydać wielką imprezę z całą masą zróżnicowanego jedzenia, najlepiej zgłosić się do restauratorów lub organizatorów imprez okolicznościowych i zapytać o możliwość zorganizowania takiego wydarzenia. W sytuacji, kiedy jest się szefem takiej firmy, która zajmuje się organizowaniem różnego typu imprez okolicznościowych, należy koniecznie zadbać o właściwe zaplecze gastronomiczne. Posiadając sprzęt dobrej jakości i wykwalifikowany personel można zorganizować naprawdę porządną imprezę okolicznościową o wysokim standardzie.


Polecamy też

Najważniejsze parametry współcześnie sprzedawanych patelni, jaką odmianę wybrać do swojej kuchni.

patelnie z żeliwa
Dziennikarz: Vittore Comforto
Treści źródłowe: Vittore Comforto
Patelnia to jeden z obowiązkowych sprzętów każdej kuchni. Bez niej trudno będzie przyrządzić wiele wyśmienitych potraw, dlatego też warto przynajmniej w jedną zainwestować. W codziennym życiu może się ich przydać parę odmian, które się różnią wielkością, a oprócz klasycznych modeli można również pomyśleć o patelniach do specjalnych zastosowań, przykładowo naleśników.


Szef kuchni z wybranym menu, pomocnicy wykonujący jego polecenia oraz kelnerzy serwujący posiłki gościom i dbający o porządek na stołach to personel, bez którego nie ma możliwości zorganizowania wesela czy innych imprez na tak wielką skalę. Jeżeli chodzi o zaplecze kuchenne, warto mieć w wyposażeniu garnki gastronomiczne (gdzie można je kupić? które słyną swoją dużą pojemnością, co umożliwia gotowanie potraw dla wielu klientów w tym samym czasie. Garnki indukcyjne również mogą okazać się pomocne, chociażby w przypadku odgrzewania potraw dla spóźnionych gości. Chcąc zorganizować imprezę na większą skalę, warto postarać się o wymienione wyżej sprawy, takie jak personel oraz zaopatrzenie kuchni. Choć pokrycie kosztów takiego wydarzenia może kosztować wiele środków finansowych oraz sporego nakładu pracy, to końcowy efekt może być doprawdy fantastyczny. Należy pamiętać, że nie mając dobrze zaopatrzonej kuchni po prostu nie da się przygotować imprezy dla wielu gości zgromadzonych w jednym miejscu. Zaplecze gastronomiczne wraz z dobrym personelem stanowią cały produkt.
2018/07/12, 02:40:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.