Codzienna pielęgnacja roślin w doniczkach i przechowywanie jedzeniaJeżeli nie wiemy od czego zacząć, warto zaczerpnąć poradę konsultantów pracujących w działach tematycznych. Jednak nie musi to być takie trudne. Jedynie co trzeba zrobić to zakupić doniczkę do ziół, upodobane przez nas sadzonki oraz ziemię, która dostępna jest w większości sklepach ogrodniczych. Następnie pozostaje jedynie posadzić sadzonki. Należy pamiętać jednak o pewnych istotnych rzeczach. Dno naczynia ogrodowego powinno posiadać dziury do odpływu wody. Powinny one zostać postawione w miejscu o intensywnym nasłonecznieniu oraz osłaniającym nasze zioła przed wiatrem.

zioła
Dziennikarz: Fotolia
Treści źródłowe: Fotolia
Możemy zakupić nasiona różnego rodzaju: miętę, oregano, czosnek, szczypiorek, tymianek i wiele innych. Dobór ziół zależy wyłącznie od naszych upodobań. Odpowiednia ich pielęgnacja, sprawi, że już po krótkiej chwili będą one stanowiły pyszny dodatek do przyrządzonych potraw.

Warto też pochwalić się przyjaciołom własną hodowlą i przygotować dla nich smaczny posiłek, z wykorzystaniem naszych ziół w doniczkach. Kiedy już każdy nasyci swój głód, pozytywnym zaskoczeniem dla nich będzie dodatkowa porcja na wynos, hermetycznie zapakowana w pojemniki na żywność. Są one doskonałym rozwiązaniem, ponieważ mają one wielofunkcyjne kształty i rozmiary, do których spokojnie możemy włożyć nawet gorące, ugotowane posiłki, które przez długi czas utrzymają swoją świeżość.
Taki prezent na pewno spowoduje duży uśmiech na twarzach obecnych gości.
2014/05/19, 14:01:50
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.