Gadżety kuchenne dla każdego

Kuchnia to bardzo istotne miejsce w mieszkaniu. Rodzinne posiłki tworzą atmosferę, dają wypocząć i mile spędzić kilka chwil. Zwykle w kuchni rządzi kobieta, bywa że mężczyzna, czasami gotują wspólnie, nie ma tu sztywnych reguł. Przyjemniej jednakże spędzać czas jak ma się porządne wyposażenie kuchni.

fondue
Treści źródłowe: www.garneczki.pl
Czasami może się zdawać, iż jeśli posiadamy w kuchni za wiele urządzeń to nie zmieszczą się z niej małe kawiarki z oferty ale to nieprawda. Należy posiadać chociaż kilka przydatnych akcesoriów, w szczególności, jeśli niektóre potrawy przyrządzamy często. Zdecydowanie do tej kategorii należą szczypce, których możemy używać do przekładania kotletów na patelni, wyciągania warzyw z gotującego się rosołu i wielu innych działań. Gdy wykorzystujemy szczypce mamy pewność, że kawałek mięsa się nie rozpadnie – a to możliwe, kiedy przewracamy go widelcem.

Trudno zobrazować sobie kuchnię bez suszarki do naczyń. Nawet w dobie zmywarek przydaje się ona, bo przede wszystkim, nie każde naczynie da się myć maszynowo, poza tym – byw, że mamy do umycia zaledwie parę szklanek, a przecież wtedy nie będziemy włączać dużej machiny. Minęły już lata, gdy suszarka była wielkim, byle jakim ohydztwem wiszącym nad zlewem na śrubach.

Polecamy też

Foremki i narzędzia do świątecznych wypieków - dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów drewniany MUSHROOM
Treści źródłowe: http://www.garneczki.pl
W okresie przeróżnych świąt wiele osób spędza sporo czasu w kuchni przygotowując świąteczne potrawy, ciasta i inne przysmaki. Święta to czas, jaki wolno spędzić wespół z rodziną delektując się wspaniałymi potrawami.


Obecnie te przedmioty zwykle stanowią prawdziwą ozdobę kuchni. Następna ważna rzecz – garnki do płyty indukcyjnej. Różnią się one od zwykłych. Mają wbudowaną odpowiednią płytkę w dno, która właściwie reaguje na zmiany temperatury płyty. Kiedy zdecydujemy się na płytę indukcyjną zakupmy także dopasowane garnki, a wówczas gotowanie będzie przyjemniejsze. Naturalnie, takie garnki są droższe niż standardowe, lecz przecież nie kupujemy ich codziennie. Zdecydowanie powinniśmy wyłożyć nieco więcej na świetny sprzęt. Najlepiej kupować zestawy garnków.

Jeśli kilka razy w tygodniu zapraszamy znajomych, lub sami lubimy rozkoszować się w gronie bliskich dobrym alkoholem kupmy sobie zestawy do wina i fondue. W jego skład wchodzi porządny korkociąg, obrączka na butelkę hamująca spływanie kropelek alkoholu na obrus, zwykle również termometr i zatyczka, którą możemy włożyć do butelki kiedy chcemy odstawić wino. Taki zestaw to również fantastyczny pomysł na podarunek.

Naturalnie powinniśmy mieć również zestawy wszelkiego typu szklanek do drinków, kieliszki do wódki, wina, koniaku, przydatne będą także mieszadełka. Możemy nawet kupić kostkarkę do lodu, lub inne takiego typu akcesoria. W przyjaznej i świetnie wyposażonej kuchni czas upłynie nam na pewno przyjemnie.
Dziennikarz: A.Z.
2018/07/12, 02:09:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.