Kawiarki

Kafetiera, lub, jak kto chce, kafetera to urządzenie funkcjonujące na zasadzie ekspresu ciśnieniowego. Obsługa kawiarki jest bardzo łatwa. Wystarczy do dolnego pojemnika wlać wody, tak, by woda nie przykryła zaworu, później do sitka nasypać kawę i przykręcić wierzchni zbiornik.

Kawa wykorzystywana do kawiarki winna być umiarkowanie zmielona, z kolei najwłaściwszą wodą do zaparzenia kawy w kafetierze jest woda źródlana albo filtrowana.

[IMG=5326dec3e4c39___kawiarki.jpg|R|ALT=Kawiarki - sklep Kawiarka ciśnieniowa umożliwi w błyskawiczny sposób otrzymać wonną, pełną silnego smaku kawę bez przymusu posiadania sporego i sporo wartego ekspresu ciśnieniowego.

Na rynku dostępne są kafetiery stworzone z różnego rodzaju surowca. Najbardziej znana jest kawiarka aluminiowa o ośmiobocznym ukształtowaniu. Standardowa kawiarka włoska to zaparzacz ciśnieniowy wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium. Jak głoszą Włosi - kawa z takiej kafetiery aluminiowej jest kawą o bogatych i niezwykłych walorach smakowych. Może i tak, niemniej jednak artykuły zrobione z aluminium mają zasadniczą wadę – nie działają na kuchenkach indukcyjnych.

Wraz z rozwojem firm wytwarzających kawiarki, jak i rosnącymi wymaganiami konsumentów na rynku pojawiły się kawiarki stalowe. Kafetiery zrobione ze stali rozpoczęto produkować w najlepszych włoskich przedsiębiorstwach takich jak: Bialetti, Fraboski, GAT, Gnali&Zani. Dzisiejsza kawiarka do kawy nie wyłącznie parzy rewelacyjną kawę, ale i zdobi kuchnię satynową albo połyskującą stalą na ogół o najwyższym stopie 18/10. Kawiarka stalowa posiadająca specjalny dysk to kawiarka indukcja, a więc dostosowana do współczesnych kuchni już nie tylko wyglądem, ale również i funkcjonalnością (zobacz na We współczesnej kuchni kawiarka na indukcję to rzecz niezastąpiona do sporządzenia doskonałej kawy na popołudniową chwilę rozluźnienia.

Polecamy też

Aranżacje wnętrz

Okno programu CAD Wnętrza
Wielu z nas staje przed problemem jak chcemy urządzić nasze lokum . Jakie aranżacje wybrać, aby było nietypowe. Szukamy nowatorskich, atrakcyjnychofert i staramy się je zastosować w naszych czterech kątach.


Najpopularniejsze wśród kawiarek są naturalnie kawiarki włoskie, produkowane przez włoskich dystrybutorów. Bardzo często i z chęcią zakupowane są kawiarki Bialetti, które charakteryzują się znakomitą jakością utworzenia oraz przeróżnym wyglądem. Bardzo rozpowszechnione są także kawiarki mukka oraz kawiarki gat, które również tworzone są z odpowiednią precyzją. W sprzedaży dostępne są też różne akcesoria do kawiarek przedłużające żywotność urządzeń, takie jak: uszczelka do kawiarki, reduktor do kawiarki, sitko do kawiarki a także zawór do kawiarki. Typowa włoska kawiarka jest doskonałym prezentem dla każdego wielbiciela kawy na dowolną okazję.
Treści źródłowe: Garneczki
Dziennikarz: A.Z.
2018/07/12, 02:09:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.