Gdzie znaleźć ładne talerze?

Kiedy mieszka się samotnie albo z lokatorem czy dziewczyną, nie przykłada się tak wielkiej wagi co do ilości i jakości wyposażenia kuchennego w postaci talerzy, zwłaszcza w okresie studiowania. Kiedy zdecydujemy, że warto nabyć coś lepszej jakości, stawiamy raczej na kilka sztuk, które całkowicie wystarczą kawalerowi lub parze zakochanych. W pewnym momencie nadejdzie jednak moment, w którym nasza rodzina powiększy się o kilku członków a spotkania z wujkami i ciotkami, rodzicami i kuzynami staną się dość częste.


talerz
Dziennikarz: Naturhouse
Treści źródłowe: Naturhouse
W tej sytuacji zestaw czterech talerzy, kilku szklanek i dwóch sfatygowanych kubków oraz niedopasowanych sztućców w żaden sposób nie stworzy nam możliwości ugoszczenia wieloosobowej grupy gości. Gospodarz, dla którego duże znaczenie ma jakość produktów, będzie skłonny zapłacić nieco wyższą cenę w sytuacji, w której otrzyma gwarancję jakości wybranego wyposażenia kuchennego. Dobrze jest wyposażyć się w dwa albo cztery komplety talerzy złożone dużego, głębszego przypominającego miseczkę i małego talerza, liczące po sześć sztuk z każdego typu.

Najlepiej kupić dwa zestawy w jednej barwie a dwa w drugiej barwie i mieszać nimi podczas różnego rodzaju spotkań lub obiadów rodzinnych. Można również dobrać sobie kolory do panującej pory roku lub wręcz przeciwnie – latem korzystać z chłodnych barw, a zimą tych cieplejszych. Jest to całkowicie zależne od własnej pomysłowości, a także – co oczywiste i całkowicie niepodważalne – od dobrej woli wybranki serca. Dziewczyny mają ponoć lepszy gust i wyczucie smaku, czyż nie?


zastawa
Dziennikarz: Vittore Comforto
Treści źródłowe: Vittore Comforto
Komplety obiadowe lub wspomniane przed chwilą komplety talerzy można kupić we wszystkich ważniejszych sklepach z artykułami do kuchni i jadalni, w marketach na działach wyposażenia wnętrz, a także w sklepach internetowych. Według mnie ta trzecia możliwość jest zdecydowanie najlepsza. Mamy dzięki niej możliwość kupienia tańszego, dobrego pod względem jakości towaru bez wychodzenia z domu i wielogodzinnego stania przy półkach po to, aby porównywać „który lepiej wkomponuje się w nasz wystrój”.

Możemy również poprosić partnerkę o przejrzenie katalogów w sieci, wybranie kilku najciekawszych jej zdaniem propozycji, a na koniec sprawdzenie wybranych przez nią opcji oraz podjęcie wspólnej decyzji. Internet to rozwiązanie idealne!
2014/05/19, 14:35:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.