Jakim sposobem zakupić odpowiedni sprzęt AGD do zabudowania w kuchni?

Wybrać niezawodny sprzęt agd do zabudowy to często nie lada zadnie. Najważniejsze jest dogłębne poznanie swoich potrzeb i możliwości. Ważne aby sprzęt agd do zabudowy był przemyślanym zakupem, żeby służył Ci latami.


Sprzęt AGD
Dziennikarz: Mebel Rust
Treści źródłowe: Mebel Rust
W dzisiejszych czasach okap to nieodłączny element wyposażenia kuchni, podobnie jak chłodziarka czy piekarnik. Przede wszystkim musi być nie tylko dobrze zainstalowany, ale i dobrany. W sklepie internetowym jest bogata oferta producentów krajowych jak również zagranicznych. Urządzenia takie jak okapy zrobione są z różnych materiałów, dostępne w różnych kolorach i kształtach.

Okap może spełniać funkcję pochłaniacza lub wyciągu. Podczas pracy jako pochłaniacz nie jest podłączony do ciągu wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Wówczas zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów zatrzymujących tłuszcze i substancje zapachowe, następnie już czyste powietrze wydmuchiwane jest z powrotem do kuchni. Może również pracować jako wyciąg. Jest wtedy podłączony do kanału wentylacyjnego. Trzeba tutaj zaznaczyć, że aby okap spełniał swoje zadanie, powinniśmy do pomieszczenia wprowadzić odpowiednią ilość świeżego powietrza. Z reguły wystarczy otworzenie okna czy drzwi.

Generalnie każdy okap, może pracować równie dobrze jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Jak będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i technicznych możliwości. Podjęcie decyzji o wyborze nowej chłodziarki do zabudowy powinna być dokładnie przemyślana.

Dziennikarz: Zelmer
Lodówka to sprzęt jaki będzie nam służyć latami a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie może być przypadkowa. Na początku należy sobie odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Pierwszorzędne z nich to ile osób będzie używało lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nową lodówkę. Również ważny jest tryb życia jaki prowadzą użytkownicy. Ważne jest czy jadają w domu czy też poza domem. Nie ma potrzeby kupować wielkiej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, z którego korzystają raptem dwie osoby. Z drugiej strony dla kilkuosobowej rodziny malutka lodówka bez zamrażalnika to za mało.

Najważniejsze rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę przy zakupie lodówki to: pojemność, klasa energetyczna, funkcja oddzielnych agregatów, funkcja non frost, automatyczne odszranianie i automatyczne rozmrażanie, klasa oraz zdolność zamrażania, panel do sterowania na zewnątrz, wymiarylodówki i inne funkcje dodatkowe.

Jeżeli nie gustujesz w widoku sterty brudnych naczyń a ręczne zmywanie jest dla Ciebie czasochłonną udręką i przy tym zależy Ci na oszczędności wody i energii, zakup taki jak zmywarka do zabudowy to strzał w dziesiątkę.

Zmywarka do kuchni to nie są niepotrzebnie wydane pieniądze, a wręcz przeciwnie - duża oszczędność energii, wody, a co najważniejsze naszego czasu. Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, które zwrócą się bardzo szybko w postaci zmniejszonych rachunków za wodę i prąd. Dużo mniejsze zużycie wody niż w przypadku ręcznego zmywania, a co za tym idzie mniejsze zużycie prądu. Nie wspominając już o oszczędności czasu, który możesz przeznaczyć na znacznie bardziej przyjemne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Dziennikarz: Mastercook
Sprzęty takie jak kuchenka do zabudowy oraz płyta kuchenna są coraz częściej kupowane. Kuchnie elektryczne do zabudowy można stosować w domach czy mieszkaniach, gdzie brakuje instalacji gazowej. Zyskują one swych zwolenników także dzięki różnorodności funkcji, jakie oferują, a również dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymaniu niż kuchnie gazowe. Mówi się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Jest tak rzeczywiście, jednak, jeżeli zakupi się odpowiednie urządzenie i przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się prawie niewidoczna.

Piekarnik elektryczny daje o wiele więcej możliwości jak piekarnik gazowy. Producenci wyposażają piekarniki w różne funkcje, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu kuchni. Funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i górnej to funkcja pozwalająca na najbardziej tradycyjny sposób pieczenia. Piekarnik z taką funkcją nagrzewa się zarówno z dołu, jak i od góry, pozwalając na równomierne pieczenie chleba, ciast czy innych potraw. Ważną funkcją jest termoobieg tzn. równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może dodatkowe funkcje jak opiekacz, grill - ma możliwość opiekania czy grillowania potraw takich jak mięso, ryby czy kiełbasa. Wyśmienicie sprawdza się także w trakcie przyrządzania tostów i zapiekanek, czy w fazie końcowej pieczenia przykładowo pizzy. Opiekacz można ustawiać razem z grzałką górną, co przyspiesza pieczenie. W trakcie zakupu kuchni elektrycznej powinno się zwrócić uwagę także na ochronę przed dziećmi. Praktycznie każdy model posiada podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, dzięki której ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się zbytnio. Na rynku znajdziesz również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być w formie specjalnej dźwigni lub odpowiedni sposób ustawienia rączki.

Minimalizm w kuchni
Dziennikarz: Franke
Treści źródłowe: Franke
Przy wyborze takim jak płyta ceramiczna lub płyta indukcyjna mamy szereg możliwości. Stoi przed nami kolejne podjęcie sporej decyzji.

W kuchniach gazowo – elektrycznych płyta jest zazwyczaj tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych gdzie jeden lub dwa palniki zostały zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć praktyczne rozwiązanie. Pozwala ono na gotowanie zarówno na gazie jak i na płycie elektrycznej i zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, gdy jedno ze źródeł zasilania zostanie odcięte, np. podczas awarii.

Płyty elektryczne są zazwyczaj płytami ceramicznymi, niezwykle rzadko są to płyty żeliwne, które powoli wychodzą już z użycia w kuchniach. Podczas gotowania na płytach ceramicznych należy pamiętać o podstawowych zasadach, a mianowicie dobierać rozmiar naczynia do rozmiaru palnika, a także używać naczyń z płaskim dnem. Zalecamy również wyłączać pole do grzania chwilę przed końcem gotowania, gdyż utrzyma ono swą wysoką temperaturę. Stosowanie się do danych wskazówek pomoże w bardziej oszczędnym korzystaniu kuchni.

Sprawdź również na Stronie
2018/07/12, 01:20:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.