Znane zioła nie tylko stosowane w kuchni, ale też w wystroju mieszkań. Wyjątkowe projekty doniczek do ziół

Zioła od dawna towarzyszyły człowiekowi w kuchni oraz w leczeniu. Ich zastosowanie jest rozległe, dlatego doskonale nadają się w domowej hodowli. Dzisiaj powracamy do ziół, gdyż są naturalną częścią naszego życia. Zioła doskonale rosną w doniczkach, dlatego łatwo można je zasadzić we własnym mieszkaniu. Doniczki można ulokować na parapecie, szafie czy na stoliku. Niewielkie rozmiary ułatwiają umieszczenie ich w każdym punkcie.

tu znajdziesz
Dziennikarz: Garneczki
Treści źródłowe: http://www.garneczki.pl
Aby zioła przedstawiały się wyśmienicie w naszych mieszkaniach, trzeba pomyśleć o niebanalnych doniczkach. Doniczki do ziół to prawdziwe arcydzieła. Efektownie wyglądają w kuchniach, albowiem ich ogromna rozmaitość ułatwia dostosowanie ich do wystroju określonego wnętrza.

Firmy oferują doniczki, które można raz jeszcze wykorzystać, a przykładem tego są doniczki ze starych skrzyń, taczek czy wiaderek. Wszelkie rzeczy, jakie nadają się do posadzenia roślin i można zrobić w nich otwory umożliwiające odpływ wody, są idealną propozycją na doniczki.

Kolejnym przykładem ciekawych doniczek są donice ceramiczne. Zwykle można je zakupić wraz z podstawką. Interesująca propozycja to podwójne doniczki ceramiczne z ładnym ornamentem z dołączoną kwadratową podstawką. Oferowane przez firmy doniczki obejmują przeogromną mozaikę kolorów, co jest bezdyskusyjnym atutem w czasie zakupów. Omawiane doniczki cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i projektowane są pod kontem uprawy ziół. Mnogość wzorów pozwala na wybór, tak więc śmiało można odnaleźć coś dla siebie i do swojego mieszkania. Trzeba też powiedzieć o donicach, jakie wykonane są z nasion. Prezentują się bardzo oryginalnie i pasują do akcesoriów kuchennych, mieszkań stylizowanych na wiejskie zakątki.


Polecamy też

Zioła – dobroczynny wpływ na naszą kondycję zdrowotną

zioła
Dziennikarz: KateMonkey
Treści źródłowe: www.flickr.com
Zioła są od wielu stuleci wykorzystywane do celów leczniczych. Leczenie ziołami ma więc niezwykle długą tradycję. We współczesnym świecie zainteresowanie ziołami wcale nie staje się mniejsze, a wręcz przeciwnie. Cały czas przybywa osób, które niezwykle chętnie sięgają po zioła nie tylko po, aby leczyć określone dolegliwości, ale także, aby pewnym chorobom zapobiegać.

Nieduże doniczki na zioła przedstawiają się lepiej, jeżeli ozdabiają je maleńkie nasiona albo ziarna - np. mak lub soczewica. Natomiast donice o większych rozmiarach prezentują się lepiej, gdy zdobią je duże nasiona typu groch. Taka niezwykła propozycja ozdabiania doniczek na pewno przypadnie do gustu niejednej osobie - przeczytaj więcej w temacie przypraw - . To doskonały pomysł, który doceni każda pani domu, ponieważ zioła zawsze przydadzą się w wielu daniach oraz uwypuklają charakter pomieszczenia.
Zioła w doniczkach są bardzo efektowne i stwarzają niespotykany klimat w domu, a także w ogrodzie. Posadźmy zioła na wiosnę i radujmy się darami przyrody.
2018/06/22, 10:28:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.