Znane zioła nie tylko stosowane w kuchni, ale też w wystroju mieszkań. Wyjątkowe projekty doniczek do ziół

Zioła od dawna towarzyszyły człowiekowi w kuchni oraz w leczeniu. Ich zastosowanie jest rozległe, dlatego doskonale nadają się w domowej hodowli. Dzisiaj powracamy do ziół, gdyż są naturalną częścią naszego życia. Zioła doskonale rosną w doniczkach, dlatego łatwo można je zasadzić we własnym mieszkaniu. Doniczki można ulokować na parapecie, szafie czy na stoliku. Niewielkie rozmiary ułatwiają umieszczenie ich w każdym punkcie.

tu znajdziesz
Dziennikarz: Garneczki
Treści źródłowe: http://www.garneczki.pl
Aby zioła przedstawiały się wyśmienicie w naszych mieszkaniach, trzeba pomyśleć o niebanalnych doniczkach. Doniczki do ziół to prawdziwe arcydzieła. Efektownie wyglądają w kuchniach, albowiem ich ogromna rozmaitość ułatwia dostosowanie ich do wystroju określonego wnętrza.

Firmy oferują doniczki, które można raz jeszcze wykorzystać, a przykładem tego są doniczki ze starych skrzyń, taczek czy wiaderek. Wszelkie rzeczy, jakie nadają się do posadzenia roślin i można zrobić w nich otwory umożliwiające odpływ wody, są idealną propozycją na doniczki.

Kolejnym przykładem ciekawych doniczek są donice ceramiczne. Zwykle można je zakupić wraz z podstawką. Interesująca propozycja to podwójne doniczki ceramiczne z ładnym ornamentem z dołączoną kwadratową podstawką. Oferowane przez firmy doniczki obejmują przeogromną mozaikę kolorów, co jest bezdyskusyjnym atutem w czasie zakupów. Omawiane doniczki cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i projektowane są pod kontem uprawy ziół. Mnogość wzorów pozwala na wybór, tak więc śmiało można odnaleźć coś dla siebie i do swojego mieszkania. Trzeba też powiedzieć o donicach, jakie wykonane są z nasion. Prezentują się bardzo oryginalnie i pasują do akcesoriów kuchennych, mieszkań stylizowanych na wiejskie zakątki.


Polecamy też

Zioła – dobroczynny wpływ na naszą kondycję zdrowotną

zioła
Dziennikarz: KateMonkey
Treści źródłowe: www.flickr.com
Zioła są od wielu stuleci wykorzystywane do celów leczniczych. Leczenie ziołami ma więc niezwykle długą tradycję. We współczesnym świecie zainteresowanie ziołami wcale nie staje się mniejsze, a wręcz przeciwnie. Cały czas przybywa osób, które niezwykle chętnie sięgają po zioła nie tylko po, aby leczyć określone dolegliwości, ale także, aby pewnym chorobom zapobiegać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.