Szklanki do kawy i herbaty

Kawa i herbata to fundamentalne napoje, które towarzyszą nam co dzień. Ich uniwersalny charakter sprawia, że możemy się nimi delektować przy różnych okazjach. Zwłaszcza herbata zajmuje w naszych domostwach ważne miejsce, częstokrotnie stanowi nieodłączny dodatek większości potraw. Kawę i herbatę możemy smakować na gorąco lub w mrożonej, ożywczej wersji.
Szklanka do herbaty
Treści źródłowe: www.garneczki.pl
Każdy zapewne ma swój własny rodzaj ich podawania, zwykle na naszych stołach goszczą niemniej jednak tradycyjnie szklanki do herbaty i kawy wykonane z dobrego szkła sodowego lub szkła borosilikonowego o podwyższonej odporności termicznej.

Banalna szklanka do kawy i herbaty ma tę zaletę, że świetnie przystosuje się do każdego rodzaju zastawy stołowej. Szklanki można, toteż w różnoraki sposób komponować z nakryciami utrzymanymi w różnorodnych stylach. Sporo osób preferuje szklanki z uchem, które – w zależności od ustalonego nazewnictwa – mogą być tytułowane mianem szklanych kubków. Kubek szklany wyróżnia się grubszymi ściankami, dzięki którym kawa czy herbata przez dłuższy czas nam nie ostygnie. Dodatkowo grubsze szkło jest znaczniej wytrzymałe na obtłuczenia. Poręczny uchwyt kubka chroni również przed prawdopodobnymi oparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się też naturalnie przydać do chłodnych napojów.

Polecamy też

Olej i woda kokosowe, czyli jakie kokosowe produkty powinieneś mieć w swoim domu

Olej kokosowy
Dziennikarz: Phu Thlnh Co
Treści źródłowe: https://www.flickr.com
Kokos posiada bardzo dużo zdrowotnych właściwości, dzięki którym naprawdę warto zakupić produkty z niego wytworzone. Przyjrzyjmy się dłużej wodzie i olejowi. Z jakich powodów powinno się je posiadać?
Skład wody z kokosa jest bardzo podobny do osocza krwi człowieka. Warto zaznaczyć, że nie jest to mleczko, ale woda wydobywana ze środka zielonego kokosa.


Szklanki wykonane z wysokiej jakości szkła posiadają doskonale gładką powierzchnię zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, co sprawia, że są banalne do wyczyszczenia z powstającego po kawie czy herbacie nalotu. Jeżeli jesteśmy zwolennikami zmywarek do naczyń, warto wybrać specjalnie oznaczone szklanki do zmywarki. Niesłabnącą popularnością w polskich domach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy lub wytworzony ze szlachetnej stali nierdzewnej prezentuje się gustownie, a ponadto stabilizuje szklankę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.