Szklanki do kawy i herbaty

Kawa i herbata to fundamentalne napoje, które towarzyszą nam co dzień. Ich uniwersalny charakter sprawia, że możemy się nimi delektować przy różnych okazjach. Zwłaszcza herbata zajmuje w naszych domostwach ważne miejsce, częstokrotnie stanowi nieodłączny dodatek większości potraw. Kawę i herbatę możemy smakować na gorąco lub w mrożonej, ożywczej wersji.
Szklanka do herbaty
Treści źródłowe: www.garneczki.pl
Każdy zapewne ma swój własny rodzaj ich podawania, zwykle na naszych stołach goszczą niemniej jednak tradycyjnie szklanki do herbaty i kawy wykonane z dobrego szkła sodowego lub szkła borosilikonowego o podwyższonej odporności termicznej.

Banalna szklanka do kawy i herbaty ma tę zaletę, że świetnie przystosuje się do każdego rodzaju zastawy stołowej. Szklanki można, toteż w różnoraki sposób komponować z nakryciami utrzymanymi w różnorodnych stylach. Sporo osób preferuje szklanki z uchem, które – w zależności od ustalonego nazewnictwa – mogą być tytułowane mianem szklanych kubków. Kubek szklany wyróżnia się grubszymi ściankami, dzięki którym kawa czy herbata przez dłuższy czas nam nie ostygnie. Dodatkowo grubsze szkło jest znaczniej wytrzymałe na obtłuczenia. Poręczny uchwyt kubka chroni również przed prawdopodobnymi oparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się też naturalnie przydać do chłodnych napojów.

Polecamy też

Nietypowe rzeczy do kuchni!

gadżety do kuchni
Dziennikarz: mrjoy.pl
Treści źródłowe: mrjoy.pl
Jest szósty dzień tygodnia, późny wieczór, wspólnie ze ukochaną osobą wylegujecie się i oglądacie dawno zaplanowany film. Jest to jedna z nielicznych takich okazji, w której możecie nacieszyć się własnym towarzystwem i porozmawiać o rzeczach, które miały miejsce w powoli kończącym się już tygodniu.


Szklanki wykonane z wysokiej jakości szkła posiadają doskonale gładką powierzchnię zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, co sprawia, że są banalne do wyczyszczenia z powstającego po kawie czy herbacie nalotu. Jeżeli jesteśmy zwolennikami zmywarek do naczyń, warto wybrać specjalnie oznaczone szklanki do zmywarki. Niesłabnącą popularnością w polskich domach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy lub wytworzony ze szlachetnej stali nierdzewnej prezentuje się gustownie, a ponadto stabilizuje szklankę.


Klasyczne szklanki bez przyozdobień, o prostej linii stanowią niemal kultową część wyposażenia domowego. Szklanki w koszyczku dla wielu osób posiadają wartość sentymentalną, mają w sobie pewien nostalgiczny wdzięk, co zapewne częściowo składa się na ich triumf. Szklanka w koszyczku bardzo ładnie ozdobi stół, a dodatkowo fantastycznie będzie się w niej prezentować na przykład herbata z plasterkiem cytryny. Bogatą propozycję przeróżnych szklanek do kawy i herbaty można wyszukać w sklepie internetowym grupę stanowią też specjalne szklanki do kawy, koktajli i deserów. Przykładem mogą być szklanki do caffe latte a także szklanki do irish coffee. Te dwa oryginalne napoje kawowe wymagają wyjątkowej oprawy – wysokich szklanek na nóżce, z uchwytem, częstokroć o kielichowatym, poszerzającym się kształcie. Każdy domowy barista powinien je posiadać w swojej kolekcji. Widowiskowa szklanka do caffe latte z warstwowo zrobioną kawą z dodatkiem puszyście spienionego mleczka pozwoli zaimponować proszonym gościom. Jednakowo mocna, wonna kawa po irlandzku z dodatkiem wyrafinowanej whisky, udekorowana bitą śmietaną. Szklanka do irish coffee znakomicie sprawdzi się również, jako pucharek do lodów.
Dziennikarz: A.Z.
2018/07/12, 02:25:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.