Moda na ekologiczną żywność

Polacy w końcu przyjrzeli się temu, co mają na talerzach. Krzywią się na chemiczne barwniki i żądają wysokiej jakości. Zdrowa żywność przestaje być ekstrawagancją i pojawia się w zwykłych domach. Sklepy internetowe, które mają w ofercie produkty ekologiczne kojarzą się zwykle z wysokimi i nieuzasadnionymi cenami.

ekologiczna żywność
Dziennikarz: a_b_normal123
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
To prawda, bio produkty nie jest tanie. Płacimy za jakość, ale nie przesadzajmy. Moda sztucznie podnosi ceny towarów. Wszystko się zmienia, bo zdrowe jedzenie wkracza do dyskontów spożywczych.

Ekologiczna żywność – co to jest?
Krótko mówiąc, ekologiczna żywność to wszystkie produkty uprawiane bez chemicznych, sztucznych nawozów, barwników, aromatów, na żyznych terenach. Zdrowe warzywa właściwie siejemy sobie sami w doniczkach. Hodowla zwierząt wiąże się z samodzielnie przygotowanymi paszami – bez sztuczności i odżywek. Dokładne zasady wyznacza Unia Europejska i to waśnie ona podejmuje decyzję, co nie może być oznaczone certyfikatem eko żywności.

Warzywa, które kupujemy nie smakują tak dobrze. Nie zawsze jest możliwość jeść marchewki prosto z ogródka, a jabłka, które kupujemy nie przypominają tych, które jedliśmy w dzieciństwie.

Zdrowe jedzenie dla dzieci
Zakup typowego twarogu, lub też jabłka, nie jest taki prosty, kiedy zależy nam na zdrowiu dzieci. Większość mam sięga po nowoczesne metody odżywiania swoich dzieci, od samego początku zdrowo karmiąc. Posiłki dla niemowląt sporządzamy bardzo ostrożnie. Nie da się ukryć, że tutaj najważniejsza jest jakość. Pierwszym problemem może okazać się mleko dla niemowląt – receptura i składniki są podstawowym argumentem. Kilkumiesięczne domaga się zróżnicowania pokarmu, a w w obiadkach teraz pojawiają się nowe produkty. Zdrowe jedzenie to także kaszki dla niemowląt, ale codziennie w menu pojawiają się też zupki, mięso, jajka i ryby (cały artykuł).

Warto więc zadbać o wysoką jakość kolejnych posiłków i sprawdzić pobliski sklep z ekologiczną żywnością. Zapamiętaj, że zdrowa żywność nie oznacza produktów z eko hodowli. Koniecznie zwracaj uwagę na pochodzenie warzyw i nie daj się pokonać etykietom produktów, które niekoniecznie są zdrowe.
2018/07/12, 10:35:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.