Zioła – dobroczynny wpływ na naszą kondycję zdrowotną

Zioła są od setek lat stosowane w celach leczniczych. Leczenie ziołami ma więc bardzo długą tradycję. We współczesnych czasach zainteresowanie ziołami wcale nie staje się mniejsze, a wręcz przeciwnie. Nieustannie przybywa osób, które z ogromną chęcią sięgają po zioła nie tylko po, aby się leczyć, ale również, aby konkretnym chorobom zapobiegać.
Kozieradka to roślina , której zastosowanie jest wyjątkowo szerokie. Nasiona kozieradki można wykorzystywać w kuchni, w kosmetyce, ale również w celach leczniczych. Nasiona kozieradki w celach leczniczych stosowane były już przed wiekami w medycynie głównie hinduskiej i chińskiej - sprawdź więcej. Na chwilę obecną także nasiona tej rośliny są polecane osobom cierpiącym na cukrzycę, zmagającym się z chorobami oczu i ze schorzeniami skóry. Można je wykorzystywać także jako środek wspomagający leczenie choroby wrzodowej. Kozieradką warto wspomóc leczenie szeregu innych chorób. Bardzo dobre efekty przynosi w leczeniu hemoroidów. Ze względu na ogromną ilość błonnika spożywanie naparu przygotowanego z kozieradki zaleca się osobom , które cierpią na zaparcia.
zioła
Dziennikarz: PRAKTIKER
Treści źródłowe: PRAKTIKER


Wśród różnorodnych suplementów diety sporą popularność w ostatnich latach zdobył różeniec górski bardziej na terenie naszego kraju znany pod nazwą arktyczny korzeń. Wspomniany Arktyczny korzeń to roślina, która w stanie naturalnym spotykana jest w syberyjskiej tajdze. Najwcześniej jej korzystny wpływ na zdrowie poznali Chińczycy i Rosjanie, którzy korzystali z tej rośliny już na długi czas przed tym zanim znalazła się w naszych sklepach zielarskich i aptekach. Są zdania, że roślina ta może zapobiegać rozwojowi choroby Alzheimera. Bez wątpienia poprawia ona naszą kondycję psychiczną, ponieważ niweluje napięcie związane ze stresem.


Polecamy też

Poznaj zwyczajne metody odżywiania

Warzywa
Dziennikarz: pulaw
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Raw food, to coś więcej niż zjadanie jedynie jabłek i marchwi. Miłośnicy zdrowego stylu życia skłaniają się ku naturalnym sposobom odżywiania. Jednym z nich jest dieta oparta tylko na surowych plonach, czyli dieta RAW. Trzeba posiadać odrobinę wiedzy, ochoty i samozaparcia. Jeśli chcemy się dobrze czuć, musimy postępować mądrze i starannie dostarczać swojemu ustrojowi to, czego potrzebuje, by mieć werwę do działania i składniki pożywne do efektywnego działania.


Łagodząc stres, poprawia stan oraz kondycję naszego mięśnia sercowego. Pomaga także utrzymać właściwe ciśnienie krwi. Można tą rośliną wspomóc terapię zaburzeń nastroju. Mimo swojego rewelacyjnego wpływu na nasze zdrowie po arktyczny korzeń nie powinny sięgać panie spodziewające się dziecka oraz w okresie laktacji. Preparatów, które mają w swoim składzie arktyczny korzeń nie powinno się podawać również dzieciom, które nie skończyły jeszcze dwunastu lat. Należy pamiętać o tych zaleceń, a wtedy stosowanie tego środka będzie bezpieczne.
2016/02/29, 08:55:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.